تشکیل وزارت محیط زیست و منابع طبیعی

عضو فراکسیون محیط زیست مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ادغام سازمانهای محیط زیست و جنگلها و مراتع با یکدیگر باعث شکل‌‌گیری مجموعه‌ایی منسجم خواهد شد، گفت: تشکیل وزارت «محیط زیست و منابع طبیعی» به نفع کشور است.

جبار کوچکی‌نژاد ، درباره طرح تشکیل وزارت «محیط زیست و منابع طبیعی» در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: با توجه به اینکه در حوزه محیط زیست مراقبتها و حمایتهای ویژه باید وجود داشته باشد اگر چنین وزارتی تشکیل شود باعث تقویت سازمان محیط زیست در زمینه مالی، اقتدار داخلی و نظارت بیشتر بر این نهاد می‌شود و در نهایت به نفع کشور خواهد بود.

وی با بیان اینکه جنگل باعث هوای پاک و زیبایی طبیعت است و توجه به محیط زیست هم حفظ زیبایی طبیعت و منابع طبیعی را به همراه دارد، تصریح کرد: ادغام سازمانهای محیط زیست و جنگلها و مراتع  با یکدیگر باعث شکل‌‌گیری مجموعه‌ایی منسجم خواهد شد.

عضو فراکسیون محیط زیست مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه منابع طبیعی و جنگل و محیط زیست رابطه صد در صد مستقیم دارند، متذکر شد: اگر وزارت «محیط زیست و منابع طبیعی» تشکیل شود در بعضی از مسائل که تخلفی انجام شود، مجلس وارد مسئله می‌شود و باعث نظارت بیشتر مجلس شورای اسلامی خواهد شد.

گفتنی است برای چندمین بار در 35 سال گذشته، نمایندگان مردم هفته گذشته طرحی را به هیئت رئیسه مجلس تقدیم کردند که هدفش ادغام دو سازمان محیط زیست و جنگلها و مراتع و تشکیل وزارت «محیط زیست و منابع طبیعی» بود؛ این طرح که تاکنون به عناوین و اشکال مختلف از سوی دولتها و نمایندگان مردم ارائه شده هر بار با واکنشهای زیادی در بین موافقان و مخالفان مواجه شده است و این بار نیز برخی تشکیل وزارتخانه را تهدید و برخی دیگر آن را فرصت تلقی می‌کنند.

منبع: تسنیم

دیگر اخبار

جستجو


محصولات اشنیز

فرم نظر سنجی


کدام یک از محصولات اشنیز جذابیت بیشتری برای شما داشت؟

View Results

مشترک خبرنامه شوید


ورود کاربران