کاشت 350 هزار اصله نهال در هفته درختکاری

مدیرعامل سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری اصفهان از کاشت 350 هزار اصله نهال در هفته درختکاری خبرداد.

احمد سلیمانی پور در “برنامه اینجا اصفهان ” اظهار کرد: شهروندان می توانند برای دریافت نهال رایگان تا 13 اسفندماه در سایت سازمان پارکها به نشانی isfahan.ir/parkha ثبت نام کنند.
وی افزود: شهروندان هنگام ثبت نام و اعلام مشخصات اولیه خود، قبل از انتخاب نهال می توانند با دانلود «کتابچه آموزشی تمام گونه های گیاهی» که بر روی سایت این سازمان به نشانی isfahan.ir/parkha بارگذاری شده، نسبت به انواع گونه های گیاهی آگاهی لازم را کسب کرده و سپس نهال مورد نظر خود را انتخاب کنند.
مدیرعامل سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری اصفهان با اشاره به اینکه این نهال ها مختص به شهروندان اصفهان است، ادامه داد: شهروندان می توانند از اطلاعات مشاوره ای سازمان برای کاشت درختان استفاده کنند.
سلیمانی پور گفت: زمان ثبت نام برای دریافت نهال رایگان یکم تا سیزدهم اسفندماه است.
وی با اشاره به اینکه شهروندان برای ثبت نام باید یک فرم مشخصات فردی شامل آدرس منزل و مساحت باغچه منزل خود را پر کنند، گفت: یک قسمت نیز برای نوع انتخاب نهال تعبیه شده و قسمتی دیگر نیز برای دریافت نهال که شهروندان باید نزدیکترین مکان به منزل خود را برای در یافت نهال انتخاب کنند.
وی با اشاره به اینکه شهروندان پس از پر کردن مشخصات خود یک کد رهگیری دریافت می کنند که باید کدرهگیری و کارت ملی را زمان دریافت نهال همراه خود داشته باشند، ادامه داد: شهروندان برای دریافت نهال از 16 تا 30 اسفند ماه می توانند به محل های که برای دریافت نهال انتخاب کرده اند، مراجعه کنند.
مدیر عامل سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری اصفهان اعلام کرد: دارندگان منازل مسکونی ویلایی می توانند تا 2 نهال ثبت نام کنند، البته این فرصت برای آپارتمان نشین ها فراهم شده که تا 5 نهال نیز ثبت نام داشته باشند.
وی در بخش دیگر سخنان خود با اشاره به اینکه در روز  15 اسفند ماه همایش درختکاری در کوه نخودی برگزار می شود، گفت: در سال جاری درختکاری با روز شهادت حضرت زهرا(س) مصادف شده است از همین رو نهال ها با شعار “به یاد مادرم” در شهر کاشته می شود.
سلیمانی پور در بخش دیگر سخنان خود با اشاره به اینکه در سال جاری توسعه حجمی نیز در دستور کار است، گفت: در این راستا امسال 350 هزار تا 400 هزار اصله درخت کاشته می شود.
وی در ادامه خاطرنشان کرد: طرحی برای اولین بار در اصفهان ارائه شد که شهروندان برای مناسبت های مختلف مانند ازدواج، تولد، سالگرد ازدواج و نام فرد می توانند وارد سایت سازمان شوند و با سلیقه خود درخت را انتخاب کنند تا با مناسبت خاص مورد نظر درخت کاشته شود.
وی با اشاره به اینکه فرد برای اجرای این طرح باید هزینه ای پرداخت کند، ادامه داد: افراد برای این طرح می توانند به صورت آنلاین ثبت نام کنند و کد رهگیری و شماره شناسه را دریافت و پس از تکمیل مراحل ثبت نام باید مبلغ را به بانک واریز  و بعد از آن فیش را بارگذاری کنند سپس درخت موردنظر شخص در زمان مربوطه با حضور شخص و برنامه خاص کاشته می شود.
مدیر عامل سازمان پارکها و فضای سبز با اشاره به اینکه همچنین افراد می توانند با مراجعه به سایت سازمان در گزینه کمک خیرین ثبت نام کنند،  اعلام کرد: برخی از افراد به دلیل اینکه منزل آنها در کنار مسجد یا بهداری ها بوده به تمایل خود منزل خود را برای احداث فضای سبز اهدا کرده اند.
وی با اشاره به اینکه به افرادی که دواطلبانه این کار را انجام می دهند یک کارت شناسایی خاص با تمام مشخصات به آنان اهدا می شود، عنوان کرد: کاشت نهال یا اصله درخت با اجرای برنامه شاد و با حضور خیرین و افرادی که برای مناسبتی که کاشت درخت را انتخاب کرده اند، اجرا می شود.
سلیمانی پور اظهار کرد: از این طرح در روز درختکاری رونمایی و بعد از هفته درختکاری این طرح در سایت بارگذاری می شود.
وی با بیان اینکه برای ایام نوروز بیش از 150 طرح در نقاط مختلف شهر مخصوصا در نقاط پر تردد انجام می شود، اعلام کرد: برای ایام نوروز 96 برخی از طراحی، گل آرایی و زیباسازی شهر اصفهان به دست تولیدکنندگان گل و گیاه سپرده می شود تا شهر زیبایی خاصی بگیرد و نقش تولیدکنندگان گل و گیاه را در زیباسازی شهرمان تجربه کنیم.
وی ادامه داد: در سال های گذشته درختانی با نیاز آبی متنوع نیز کاشته شده که اکنون سازمان را برای آبیاری با مشکلاتی مواجه کرده است در این راستا کاشت درختان جایگزین با نیاز آبی کم در دستور کار سازمان قرار دارد.

منبع: ایمنا

دیگر اخبار

جستجو


محصولات اشنیز

فرم نظر سنجی


کدام یک از محصولات اشنیز جذابیت بیشتری برای شما داشت؟

View Results

مشترک خبرنامه شوید


ورود کاربران