راهنمای انتخاب صحیح کابینت

قبل از انتخاب یک محصول یا برند چه چیزهایی باید بررسی شود؟

کیفیت
خدمات
قیمت

کیفیت: کیفیت در هر محصولی معیارهای خاص خود را دارد کیفیت در کابینت شامل کیفیت طراحی، کیفیت تولید، کیفیت نصب و کیفیت خدمات می شود.

کیفیت طراحی

زیبایی، کارایی، دوام، اینها واژه هایی هستند که شالوده طراحی هستند، اما یک تفکر عمومی در خصوص طراحی وجود دارد که از طراح فقط انتظار خلق زیبایی دارند. گاه این نوع تفکر موجب فدا شدن سایر عناصر مثل کارایی یا دوام می شوند.

به طور مثال اشکال هندسی مانند دایره و بیضی و غیره واقعاً زیبا هستند اما آیا هنگامی که ما فضای زیادی نداریم کابینت های هلالی در یک دیوار هلال شکل می تواند ایده خوبی باشد؟ طبیعتاً این انتخاب فقط زیبایی را تامین نموده و کارایی را از بین می برد، از این دست مثال ها بسیارند.

طراحی خوب زمانی معنا دارد که تمامی جوانب یک محصول و کارایی های آن را در نظر بگیرد. شاید بیش از 300 صفحه قواعد مختلف در خصوص طراحی کابینت وجود دارد که رعایت آنها در نهایت باعث لذت مصرف کننده از استفاده می گردد.

کیفیت تولید

  • برای یک تولید با کیفیت باید ابتدا متریال اولیه خوب تهیه کرد یعنی داشتن چوب یا ام دی اف خوب و با کیفیت.
  • باید ماشین آلات دقیق و بروز داشته باشیم، مثلاً دستگاه برش باید در اوج دقت بوده و به تمیز ترین شکل ممکن برش ها را انجام دهد.
  • هر اندازه هم که متریال و دستگاه ها خوب باشند اما همیشه خطا در ماشین و انسان وجود دارند پس نیاز به افراد تیز بین واحد کنترل کیفیت همواره وجود خواهد داشت.

کیفیت نصب

بخش مهمی از زیبایی و دوام یک دکوراسیون مربوط است به نصب صحیح آن، و هرچه تکنسین نصب ماهر و مجرب تر باشد پروژه نهایی تمیز تر و بی نقص تر می شود.

مجموعه هایی که خدمات نصب خود را از بیرون سازمان می گیرند، عموماً دچار مشکلاتی از قبیل طولانی شدن نصب و کیفیت پایین خدمات می شوند.

خدمات: کیفیت مهم تر است یا خدمات؟؟

معمولاً طعم خدمات بعد از خرید چشیده می شود که در بعضی از اوقات خیلی دیر شده و راه برگشتی نیست.

خدمات مورد انتظار مشتریان شامل:

  • برخورد مناسب با خریدار و گوش دادن به نیازهای وی.
  • توضیح کامل در خصوص معایب و مزایای کالا.
  • اطلاع رسانی در خصوص زمان شروع نصب و زمان اتمام پروژه.
  • طراحی مخصوص برای مشتری.
  • ثبات قیمت در سراسر نمایندگی ها.

خدمات در کالاهای خدماتی نقش اصلی را بازی می نماید، به گفته بیشتر خریداران گاهی آنقدر از نحوه خدمات رسانی ناراضی می شویم که دیگر کیفیت کالا برایمان هیچ اهمیتی ندارد. یکی از این خدمات خوش قولی در زمان تحویل و نصب است در زیر به برخی از ترفندهای بد جذب مشتری اشاره می کنیم:

  • فقط زمان حمل پروژه در قرارداد قید می شود.
  • قسمتی از کالا به طور مثال بدنه کابینت ها حمل و نصب می شود و نصب الباقی مدتها طول می کشد.
  • زمان اتمام پروژه قید نمی شود.
  • به همه خریداران زمان نصب یکسان می دهند مثلاً و قتی می پرسید تحویل چند روزه به همه گفته می شود فرضاً یک ماهه؟!!!!

زمان تولید و نصب در اشنیز بستگی دارد به تعداد پروژه هایی که قبلاً تعهد به انجام آنها داده ایم. اگر کارخانه کاری برای تولید نداشته باشد نزدیکترین زمان اختصاص داده می شود و اگر چند پروژه در دست تولید و نصب باشد زمان نصب پروژه شماره 2، بستگی دارد به تعداد سفارش و زمان نصب پروژه شماره 1. فرض کنید در پروژه شماره 1 اشنیز سفارش ساخت 30 آشپزخانه را گرفته آیا می تواند پروژه شما را یک ماهه تحویل دهد؟!!!

شما در قرارداد خود می توانید برای تاخیر در تحویل پروژه خسارت تعیین نمایید.

قیمت: یکی از شاخصه های مهم در بازار قیمت است اما قیمت به تنهایی هیچ معنایی ندارد، قیمت بالا یا پایین  همیشه در کنار کیفیت و خدمات مفهوم دارد.

مشتری عزیز شک نداشته باشید که وقتی 2 تولید کننده با متریال یکسان و خدمات یکسان کالایی را تولید نمایند قیمت آنها با اختلاف کمی با هم برابر خواهد شد(این قانون بازار رقابتی است). هیچکس نمی تواند معجزه کند و با متریال و خدمات یکسان قیمت پایین تری ارایه نماید. برای اطلاع از قیمت با کارشناسان ما تماس بگیرید.

قیمت: یکی از شاخصه های مهم در بازار قیمت است اما قیمت به تنهایی هیچ معنایی ندارد، قیمت بالا یا پایین  همیشه در کنار کیفیت و خدمات مفهوم دارد.

مشتری عزیز شک نداشته باشید که وقتی 2 تولید کننده با متریال یکسان و خدمات یکسان کالایی را تولید نمایند قیمت آنها با اختلاف کمی با هم برابر خواهد شد(این قانون بازار رقابتی است). هیچکس نمی تواند معجزه کند و با متریال و خدمات یکسان قیمت پایین تری ارایه نماید. برای اطلاع از قیمت با کارشناسان ما تماس بگیرید.

شناخت متریال

چوب

ظاهراً در بازار به تمامی کابینت های کلاسیک چوبی گفته می شود اما به ندرت می توان درب تمام چوب پیدا کرد.

چوب ماده ای است طبیعی که واکنشهای بعضاً غیر طبیعی از خود نشان می دهد یعنی کج می شود یا ترک می خورد بنابراین استفاده از چوب طبیعی کار هر کسی نیست و به تکنیک های خاص و حوصله زیادی نیاز دارد. به همین خاطر بیشتر تولید کنندگان می روند سراغ MDF که واکنشهای غیر طبیعی ندارد، اما لازم به توضیح نیست که MDF هم زیبایی چوب را ندارد هم باعث جدایی انسان از طبیعت خواهد شد که تبعات بهداشتی و سلامت آن را هر روز در زندگی لمس می نماییم.

اشنیز فقط از چوب جنگلهای تجدید پذیر استفاده و در ساخت اجناس چوبی از آخرین تکنیک های روز بهره می برد.

روکش چوب

روکشها به سه دسته تقسیم می شوند:

   • روکشهای طبیعی: لایه های بسیار نازک چوب هستند که موج چوبها را روی خود دارند، این لایه ها به علت نازکی زیاد شکننده هستند.
   • روکشهای مهندسی شده: از همان لایه های روکش طبیعی استفاده می شود اما زیر این روکشها لایه ای پلاستیکی اضافه می شود که شکنندگی روکشها را از بین می برد به نحوی که می توان انها را لوله نمود.
   • روکش های مصنوعی: روکشهایی از جنس پلاستیک یا PVC هستند که تقلیدی از موج چوبها را دارند و از یک نگاه کلی مقایسه روکش طبیعی و مصنوعی مقایسه اصل و کپی است.

رنگ

رنگها موجب زیبایی و پوشش چوبها می شوند که آنها نیز به چند دسته تقسیم می شوند:

 • رنگهای شیمیایی: الف) پایه روغن؛ که حلال آنها تینر است، بوی بد و مواد مضر شیمیایی دارند.

ب) پایه آب؛ که حلال آنها آب است و مارکهای مرغوب آنها تنها 10% مواد شیمیایی دارند.

 • رنگهای طبیعی: این رنگها از مواد 100% طبیعی ساخته می شود و بوی بسیار مطبوعی دارند، هیچ گونه ضرری برای انسان و محیط زیست ندارند.

90% از محصولات چوبی اشنیز با رنگهای طبیعی ساخته و 10% الباقی نیز از مرغوبترین رنگهای پایه آب ساخته می شود.

رنگ های طبیعی چند ویژگی دیگر نیز دارند: 1- سالم و بی خطر 2- پوسته نمی شود و ترک نمی خورد

3-شکل طبیعی و ذاتی چوب را از بین نمی برد 4- مقاومت بسیار مطلوبی در برابر آب دارند.

MDF

ام دی اف مخفف Medium-density fibreboard است. این ورق ها را همگی به خوبی میشناسیم و استفاده کرده ایم برخی از خواص این ورق ها به شرح زیر است:

 • مقاوم در برابر رطوبت

·        مقاوم در برابر حشرات و قارچ‌ها

·        سطوح صاف و متراکم

 • قابلیت شکل‌پذیری و لبه‌های صاف
 • عدم وجود معایب چوب
 • دانسیته یکنواخت و همگن
 • قابلیت انجام روسازی‌های مختلف همچون انواع روکشی‌های چوبی و غیرچوبی، رنگ‌آمیزی و غیره
 • پایداری ابعاد و مقاومت در برابر فشرده شدن
 • زیبایی ظاهری، طبیعت ملایم و ظریف و حالات شبیه به چوب
 • قیمت مناسب

ورق های روکش طبیعی دست ساز

این ورق ها توسط اشنیز تولید شده و ترکیبی از متریال طبیعی و مصنوعی است تولید این نوع از ورق ها بسیار دشوار بوده و نیاز به کنترل های انسانی و فرایند پیچیده انتخاب روکش و پرس و رنگ دارد. ولی در عوض تمام این دشواری ها مشتری می تواند خاطر جمع باشدکه نقش و نگار دربهای کابینت وی با هیچ کابینت دیگری در دنیا یکی نیست! بله درست شنیدید موج هر ورق دست ساز مانند یک سنگ طبیعی مخصوص خود همان ورق است و امکان اینکه این موج در ورقهای دیگر تکرار شود، درست مانند امکان تکرار اثر انگشت انسانها است.

یراق آلات

یراق در لغت به ساز و برگ اسب گفته می شود اما در صنعت مدرن معمولاً به ابزارهایی مانند لولا و ریل و غیره که موجب تکمیل شدن مجموعه کابینتها هستند یراق گفته می شود. شرکتهای  زیادی در زمینه تولید یراق فعال هستند اما همگی آنها کیفیت لازم را ندارند و برخی تنها مهمان یکسال منزل ما هستند، شاید هم کمتر!

از آنجا که کیفیت یراق ها مختلف است و تقلبی مارک های معروف بسیار، اشنیز راه حلی را برگزیده که برای مشتری کمترین ریسک را دارد. اشنیز یراق های خود را ضمانت می نماید چراکه مشتری عادی قادر به تشخیص اصل یا تقلبی بودن یراق ها نیست و تنها چیزی که می تواند برای وی اطمینان خاطر بیاورد یک ضمانت و پشتیبانی همه جانبه است.

حتماً با خودتان می گویید چه ضمانتی! و ضمانت معنی ندارد، البته حق هم دارید، اما اشنیز یک ضمانت نامه با شرایط مشخص به شما می دهد و شما نیز برای راحتی خیالتان می توانید با کسانی که قبلاً از اشنیز خرید کرده اند تماس گرفته و صداقت سنجی نمایید.

وسایل جانبی

با پیشرف تکنولوژی وسایل جانبی و کمکی به کابینتهای آشپزخانه اضافه شده که کمک به راحتی استفاده کننده می نمایند و هر کس با توجه به نیاز و بودجه پیش بینی شده خود برخی را انتخاب می نماید.

باید توجه داشت که نسبت به فضای آشپزخانه آن وسایل جانبی انتخاب شود که مهمتر است.

اصولاً زیاده روی در انتخاب وسایل جانبی قیمت ها را بسیار افزایش می دهد و شاید به اندازه این افزایش کارایی ندارد، اما از برخی لوازم جانبی نباید گذشت مثل سبد سوپر مارکت و جای ادویه و چند قلم دیگر که کارشناسان ما حتما شما را در این زمینه کمک خواهند کرد.

سبک های طراحی

به طور کلی آشپزخانه ها به دو صورت مدرن و کلاسیک طراحی می شود:

جهت انتخاب صحیح ما باید به وسایل منزل و سبک معماری خانه توجه کنیم که متمایل به مدرن است یا کلاسیک؟

البته سبک هایی مابین مدرن و کلاسیک هم وجود دارد که به آنها پست مدرن گفته می شود.

در طرح کلاسیک از چوب استفاده شده و این کارها معمولاً با دربهای قابدار و تاج و ستون و منبت همراه هستند. سری کلاسیک در آشپزخانه های کوچک جلوه زیادی ندارد و به نظر می رسد برای زیبا از آب درآمدن کار کلاسیک ما حداقل نیاز به 12 متر مربع آشپزخانه داریم تا بتوانیم قسمتهایی مانند هود و گاز و ویترین ها را با شکوه بیشتری به نمایش بگذاریم. اجرای کار کلاسیک در متراژهای کمتر امکان پذیر است اما زیبایی زیادی ندارد.  برای دیدن عکسها کابینت کلاسیک روی این لینک کلیک نمایید.

در طرح مدرن از MDF و روکشهای طبیعی چوب استفاده می شود و دربهای این سری از کار لبه های صاف و بدون برجستگی یا فرورفتگی دارد. خطوط صاف و شکستهای صفحه و تغییر در ارتفاع از خصوصیات کار مدرن است. برای دیدن عکسها کابینت مدرن روی این لینک کلیک نمایید.

پست مدرن اما روشی میانه را مابین این دو سبک برگزیده یعنی هم از چوب استفاده شده و هم از لحاظ بصری تا حد زیادی نزدیک به کار مدرن است، دربها چوبی و دارای ابزار محدودی هستند و منبت معمولا در این سری جایی ندارد مگر منبت های بسیار ساده و کم کار. برای دیدن عکسها کابینت پست مدرن روی این لینک کلیک نمایید.

برای مطالعه بیشتر جهت انتخاب سبک مناسب روی این لینک کلیک نمایید.

پس از انتخاب سبک طراحی باید به رنگها توجه کرد برای اطلاعات بیشتر در خصوص رنگها روی این لینک کلیک نماید.

قیمت

هر محصول یا کالایی که کیفیت بالا دارد بی تردید هزینه های بالایی برای این کیفیت صرف می شود، بنابراین اگر پروژه شما از اولویت کمتری برخوردار است باید از محصولات ارزانتر انتخاب نمایید. منظور از اولویت کمتر مثلاً خانه هایی است که مالک قصد سکونت شخصی ندارد، یا مکانهای تفریحی که خیلی کم استفاده می شوند یا اینکه ملک در منطقه ای واقع شده که ارزش ریالی آن بالا نیست.

به هر حال از لحاظ قیمت گرانترین کابینت آشپزخانه اشنیز ،سری کار اشنیز country است و سری lifestyle و home  در مرتبه های بعدی قراردارند.

جستجو


محصولات اشنیز

فرم نظر سنجی


کدام یک از محصولات اشنیز جذابیت بیشتری برای شما داشت؟

View Results

مشترک خبرنامه شوید


ورود کاربران