پرسش و پاسخ

 

کابینت چیست؟

فرهنگ معین:قفسه دردار یا گنجه ای که دارای طبقه و در است به ویژه قفسه آشپزخانه.
امروز به بخش بزرگی از دکوراسیون منزل تبدیل شده و علاوه بر سهولت آشپزی در منزل به علت قرار گرفتن در قلب خانه نقش مهمی در زیبایی منزل دارد.

اولین کابینت ها چند سال قدمت دارند؟

کلاً کابینت پدیده قدیمی نیست و به علت تغییر سبک زندگی و معماری آشپزخانه ها به داخل محیط خانه آمدند و متعاقب آن کابینت ساخته شد که این موضوع شاید مربوط باشد به کمتر از 100 سال پیش.

محاسبه قیمت کابینت به چه شکل است؟

به صورت معمول و به غلط در ایران معیار فروش کابینت ها متر طول می باشد بدین نحوه که 60 درصد قیمت یک متر متعلق به کابینت زمینی است و 40 درصد مربوط به کابینت هوایی. اما این روش به کلی مردود و متعلق به دورانی است که کابینت ها فقط درب بازشو و طبقه داشتند، در این دوران هر متر کابینت دارای پارامتر های قابل اندازه گیری و مشابه ای بود به بیان واضح تر اگر در یک متر کابینت 4 عدد کشو ساخته شود یا دارای اکسسوری های دیگری باشد قیمت آن با یک متر کابینت معمولی قطعاً متفاوت خواهد بود.
رایج ترین روش محاسبه قیمت کابینت ها در دنیا محاسبه مجزای هر یونیت از کابینت است یعنی هر یونیت با اکسسوری یا یراق های خود قیمت مستقلی دارد و مجموع قیمت یونیت ها به علاوه هزینه حمل و نصب و صفحه رویه قیمت کل کابینت را تشکیل می دهند. پیشنهاد ما به شما این است که متریال و یراق و اکسسوری های مورد نیاز خود را تعیین کنید سپس از تولید کنندگان یا فروشندگان مختلف کابینت بخواهید که قیمت نهایی و تمام شده کابینت را به شما بدهند بعد قیمت نهایی آنها را باهم مقایسه نموده

کابینت ممبران چیست؟

این روزها همه جا حرف از کابینت ممبران است و اغلب مردم نمیدانند که این کالا چه مزایا و معایبی دارد.
ممبران در لغت به معنی پوسته و لایه نازک است. تکنیک ساخت این نوع کابینت بسیار ساده است، در واقع ام دی اف خام را با دستگاه cnc حکاکی می نمایند یا شیار می زنند اما چون خود ام دی اف خام جلوه زیبایی ندارد با یک لایه از روکش pvc آن را می پوشانند، این پوشش با مکش دستگاه پرس وکیوم و چسب انجام می شود که روکش مذکور تمامی سطوح را بپوشاند چه قسمت های برجسته و چه قسمت های فرورفته.
در واقع کارهای ممبران بدل کارهای چوب هستند و معایب و مزایایی دارند:
از مزایای این نوع کار راحتی تولید کننده و قیمت پایین تولید می باشد.
عیب این مدل کار این است که اگر چسب زیر روکش ممبران یک نواخت نباشد یا مکش دستگاه کافی نباشد روکش پس از مدت کوتاهی باد می کند و انگار تاول زده است.
عیب دیگر اینکه این کار تقلید چوب است و خود آن نیست و هیچ زمانی هم خود چوب نمی شود کار مصنوعی است که چشم انسان به آن عادت نمی کند.
مقایسه کابینت ممبران با کابینت چوب مقایسه جواهر بدل است با اصل.

 

کابینت ممبران بخریم یا چوب؟

جهت دانستن وجوه تمایز این دو کابینت به سوال کابینت ممبران چیست مراجعه نمایید، اما در یک راهنمایی کلی باید گفت که اگر هزینه برای شما مهم نیست قطعاً کابینت چوب بهتر است اما اگر قیمت یکی از پارامتر های اصلی است باز هم توصیه می شود که ممبران نخرید!! واقعا خرید کابینت ام دی اف ساده و شیک و خوب هم ارزانتر از کابینت ممبران است هم دوام بیشتری دارد.

 چوب   روکش ممبران

کابینت کلاسیک بخریم یا مدرن؟

انتخاب بین کلاسیک و مدرن به عوامل زیادی بستگی دارد از جمله سلیقه شخصی و سبک معماری منزل و سبک اثاثیه خانه و از طرفی اگر کار کلاسیک با چوب طبیعی ساخته شود نه با ام دی اف و رنگ، طبیعتاً قیمت بالاتری نسبت به کارهای مدرن دارد پس آیتم قیمت هم در انتخاب تاثیر گذار است.
در نهایت باید گفت که هر کدام از این دو سبک طرفداران خاص خود را دارد و کسانی هم هستند که سبکی بینابین را می پسندند.
برای انتخاب بهتر شما می توانید به قسمت محصولات این سایت مراجعه کرده و نمونه کارهای هر سه سبک را مشاهده نمایید احتمالاً دیدن این عکس ها تصمیم شما را برای انتخاب راحتتر خواهد نمود.

  

دلیل گرانتر بودن برخی ام دی اف ها چیست؟

مانند هر کالای دیگری ام دی اف ها نیز دارای انواع مرغوب و غیر مرغوب است.
ام دی اف از دو بخش مغزی و رویه تشکیل شده است و مغز آنها همان فیبر است و بسته به میزان فشردگی کیفیت آنها متفاوت است هر چه فشردگی بیشتر باشد کیفیت ام دی اف بیشتر است.
روی مغز خام ام دی اف نیز انواع روکش را می چسبانند که معروف ترین آنها روکش ملامینه است. روکش های ملامینه نیز از لحاظ کیفیت و مقاومت متفاوت هستند و یک پارامتر دیگر نیز در قیمت آنها تاثیر گذار است آنهم جدید و نو بودن طرح روکش ملامینه، بنابراین اگر یک تولید کننده ام دی اف یک طرح خاصی را تولید نماید که با دیگران متمایز است و جدید و بروز است قطعاً قیمت آن را بالاتر از دیگر تولید کنندگان خواهد بود.

جستجو


محصولات اشنیز

فرم نظر سنجی


کدام یک از محصولات اشنیز جذابیت بیشتری برای شما داشت؟

View Results

مشترک خبرنامه شوید


ورود کاربران